RussianLithuanianEnglishAtmintis. Romanas Višomirskis.

Romanas Višomirskis  (1928.02.17 —  1995.07.08)

Romanas Višomirskis Lietuvos čempionatuose iškovojo šešis medalius – visi jie yra aukso. Jis žaidė legendinėje „Tauro“ komandoje , kuri laimėjo pirmas keturias pirmenybes. Ir tik 1972 metais, pirmenybes sutrumpinus iki vieno rato, jų komandai loterija nepasisekė. Poroje su V. Devoiniu (1968) ir su V. Abovičiu (1972) laimėjo porines pirmenybes. Prasidėjus bridžo atgimimui „Tauras“, kurį R. Višomirskis ištikimai atstovavo, buvo pastovus pretendentas į aukščiausias vietas tiek Vilniaus tiek Lietuvos čempionatuose (neoficialiuose). Laimėjo Vilniaus taurės komandinį turnyrą 1970, 1983 metais.

Profesorius R. Višomirkis visada buvo elegancijos, tolerancijos kito nuomonei etalonu kitiems žaidėjams. Niekas nėra girdėjęs, kad jis būtų su kažkuo kalbėjęs pakeltu tonu ar leidęs sau išsireikšti taip, kad tai oponentas ar partneris būtų galėjęs priimti kaip įžeidimą.

Visuomenei Romanas Višomirskis žinomas kaip mokslininkas, profesorius (1968), ilgametis Chemijos ir cheminės technologijos instituto vadovas, Lietuvos mokslų akademijos akademikas (1976).


@2009 LIETUVOS SPORTINIO BRIDŽIO ASOCIACIJA. All Rights Reserved.
Please contact Administrator with any technical comments or questions about this site.